در باره سامانه:

این سامانه برای تسهیل امر ثبت نام ناشران برای   سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران راه اندازی شده است و متعلق به موسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران است. در این سامانه علاوه بر ثبت نام ، صدور کارت برای ناشران، تخصیص غرفه ، وصول هزینه های غرفه، هزینه های خدمات نمایشگاهی، کسورات قانونی  و صدور فاکتور به صورت آنلاین انجام می گیرد.

در باره ما:

موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در سال 1372 از دل دبیرخانه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بیرون آمد. هدف اصلي از تأسيس اين مؤسسه برگزاري نمايشگاه بين­ المللي كتاب تهران، برگزاري نمايشگاه­هاي كتاب در استان­ها و نقاط دوردست كشور، برگزاري جشنواره­ هاي فرهنگي در داخل و خارج و رشد و توسعه كتاب و كتابخواني در سطح كشور بوده است. از سال 1372 به بعد این موسسه به عنوان دبیرخانه و مجری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، نمایشگاه های کتاب استانی و نمایشگاه های کتاب خارج عمل کرده است.

 نمايشگاه بين ­المللي كتاب تهران

نمايشگاه بين­ المللي كتاب تهران هر ساله نيمه اول اردیبهشت ماه در تهران برگزار مي­شود. اين نمايشگاه بعد از 27 دوره برپايي به يكي از مهمترين نمايشگاه­هاي كتاب در سطح خاورميانه و آسيا تبديل شده است. بازديد ميليون­ها نفر از اين نمايشگاه، از جمله هزاران دانشجو، دانش ­آموز، ناشر، كتابدار و خانواده­ ها ... اين نمايشگاه را به مهمترين رخداد فرهنگي كشور ايران تبديل كرده است. هر ساله به طور ميانگين بيش از 2500 ناشر داخلي و 600 ناشر خارجي در اين نمايشگاه حضور مي­ يابند. عمده كتاب­هايي كه توسط ناشران خارجي در اين نمايشگاه ارايه مي­شود به زبان انگليسي و عربي است، اما كتاب­هاي ديگري نیز به

نمايشگاه­هاي كتاب استاني

نمايشگاه­هاي كتاب استاني يكي از مهمترين رخدادهاي فرهنگي در استان­­هاي كشور است كه برپايي آن از سال 1372 توسط مؤسسه نمايشگاه­هاي فرهنگي ايران آغاز شده است. اين نمايشگاه­ها كه حمايت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار مي­شود هم اكنون به تعداد 300 نمايشگاه رسيده است. اين نمايشگاه به صورت سالانه در مراكز 30 استان كشور برگزار مي­شود.

حضور در نمايشگاه­هاي خارجي

مؤسسه نمايشگاه­هاي فرهنگي ايران به نمايندگي از نمايشگاه بين­ المللي كتاب تهران و نشر ايران سالانه و به طور مستمر در چندين نمايشگاه بين­ المللي كتاب از جمله نمايشگاه بين ­المللي كتاب فرانكفورت، بلونيا، مسكو، چين، توكيو، شارجه، استانبول، پاريس و ... حضور مي­يابد.

اين مؤسسه از سال 1385 تاكنون در بيش از 70 دوره نمايشگاه بين ­المللي كتاب در سطح جهان حضور يافته است و با بسياري از اين نمايشگاه­ها قرارداد تبادل غرفه رايگان دارد.

نشر در حوزه ادبيات معاصر

نشر كتاب در حوزه داستان، ادبيات و شعر معاصر از ديگر فعاليت­هاي مؤسسه نمايشگاه­هاي فرهنگي ايران است. اين مؤسسه تاكنون بيش از 280 عنوان كتاب در اين حوزه منتشر كرده است كه بعضي از اين كتاب­ها به ديگر زبان­ها ترجمه شده است. اين مؤسسه آمادگي دارد در زمينه ترجمه آثار ايراني با ناشران علاقمند در ديگر كشورها همكاري نمايد.